Єдина відома мені розкіш – це розкіш людського спілкування…

Антуан де Сент-Екзюпері

Спілкування необхідне людям як свіже повітря чи чиста вода…

/Files/images/загружено.jpg Спілкування – це складний процес діяльності для встановлення контактів між окремими людьми і цілими групами. Без спілкування людське суспільство просто не існуватиме. З самої появи першої людини, воно стало причиною і запорукою виникнення суспільства і цивілізації. Сучасні люди не можуть обходитися без спілкування в жодній сфері свого життя і діяльності.

Потреба людини у спілкуванні визначається її стилем життя і постійним перебуванням в суспільстві, будь-то сім'я, колектив співробітників, шкільний або студентський клас. Якби людина була позбавлена можливості спілкуватися з народження, вона ніколи не змогла б вирости соціальною особистістю, цивілізованою і культурно розвиненою, нагадувала би людину лише зовні.

Це доводять численні випадки так званих «людей-мауглі», позбавлених людського спілкування в ранньому дитинстві або відразу при народженні. Всі системи організму розвивалися у таких особистостей цілком нормально, але от психіка дуже затримувалася у розвитку, а то й зовсім зупинялася через відсутність досвіду спілкування з людьми. Саме з цієї причини ми розуміємо, навіщо людині потрібне спілкування з іншими людьми.

МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ

Здавалося б, якщо спілкування цілком природно для всіх людей, то кожен з нас повинен безперешкодно контактувати і вміти це робити. Однак у деяких людей часом виникає боязнь спілкування з людьми (соціофобія). Цей страх зазвичай виникає в підлітковому віці, найскладнішому періоді в житті людини. Якщо перше усвідомлене входження в суспільство проходить негативно, то і надалі людина буде мати проблеми у спілкуванні.

/Files/images/1111.png Навички спілкування з людьми отримуються з віком і тут найголовніше оволодіти цим мистецтвом. У цьому можуть допомогти найдавніші заповіді спілкування:

1. Спілкуючись з людиною, робіть це найкращим, на вашу думку, чином.

2. Проявляйте повагу до людини, з якою ви розмовляєте.

3. Довіряйте тому, з ким спілкуєтеся.

Зі знайомим людьми у нас, як правило, не виникає жодних проблем у спілкуванні, ми добре знаємо, як вони реагують на ті чи інші слова, репліки, новини. А ось розмовляючи з незнайомими людьми, варто робити це завжди з позитивного боку, не проявляти ніякого негативу, завжди бути доброзичливим. Розмовляйте з посмішкою, однак намагайтеся, щоб ваші слова і фрази були доречні. Дивіться людині в очі ясним і доброзичливим поглядом, проявляйте до співрозмовника щирий інтерес і увагу. Якщо ви не можете пересилити себе і зробити все вищеперелічене з тих чи інших причин, краще просто уникайте спілкування з цєю людиною.

Кiлькiсть переглядiв: 3602

Фотогалерея

Дата останньої зміни 18 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!