Сторінка вчителя інформатики Пучковської Тетяни Василівни

Особистий сайт: https://pteyana.wixsite.com/informat-teacher

/Files/images/Рисунок111.jpg Сучасний світ складний і для школи вже недостатньо давати лише знання. Ще необхідно навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними установками учня, формують його життєві компетентності, необхідні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.

Відповідно до нової програми розвитку школи виділено низку пріоритетних завдань. Це активізація навчання через практичну діяльність учня, здійснення особистісно-орієнтованого підходу до учнів, формування ключових компетенцій особистості, необхідних їй у реальному житті.

Коли говорити про роль того чи іншого уроку у формуванні певних ключових компетенцій, вважаю, що урокам інформатики відводиться основна роль у розвитку інформаційної компетенції. Безумовно, у самій суті цього навчального предмета вже закладена певна база, що дозволяє працювати саме над навичками діяльності з інформацією в різних сферах життя.

Наявність спеціальних технічних засобів, комп'ютера для кожного учня, оргтехніки, мультимедійних пристроїв сприяє розвитку інформаційних компетентностей.

Досвід роботи показує, що предмет «інформатика» відрізняє висока мотивація учнів. Це, в свою чергу, створює сприятливі умови для органічного впровадження компетентнісного підходу.

Комп'ютерний клас, у якому проводяться уроки, по-особливому організований: кожен учень має, з одного боку, індивідуальне робоче місце, а з іншого, – доступ до загальних ресурсів; можливість працювати у невеликих групах на уроках та дистанційно, використовуючи мережеві ресурси. Це створює особливі умови для розвитку комунікативних компетентностей.Саме на уроках інформатики активна самостійна діяльність, створення власного, особистісно-значущого продукту (проекту), яку часто використовую в основній та старшій школі дозволяє формувати навчально-пізнавальні, самоосвітню, соціальну та полікультурну компетенції.

З численного арсеналу методів навчання з погляду компетентнісного підходу найбільш ефективними вважаю проектну діяльність, індивідуальні та групові практичні роботи, виконання комплексних завдань, використання на уроках та поза ними різноманітних послуг мережевих ресурсів. Ці методи дають можливість дітям самостійно чи у групах пройти всі етапи дослідження обраної (запропонованої вчителем) теми, формують навички пошукової, аналітичної, комунікативної, творчої діяльності.

Свої думки, ідеї пропоную до ознайомлення та обговорення на міських семінарах, інтерактивних та наукових конференціях. Вважаю, що обрані мною форми і методи навчальної роботи є ефективними, про що свідчит результативність моїх вихованців в конкурсах та олімпіадах різних рівнів.


Дистанційна підтримка навчання школярів

Практичні роботи для учнів 9-11 класів: сайт "Вивчаємо інформатику" за адресою https://sites.google.com/site/nov2school/home

Кiлькiсть переглядiв: 793

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 13 Жовтня 2021

Цей сайт безкоштовний!