Проектна технологія

/Files/images/9.jpg Ідея проектного навчання виникла на початку XX століття (Дж. Дьюї, У.Х.Кільпатрік). У школах США, Великої Британії, Бельгії, Ізраїлю, Фінляндії, Німеччини, Італії, Нідерландів вона набула широкого поширення і популярності завдяки раціональному поєднанню теоретичних знань з їх практичним застосуванням для розв'язання конкретних проблем довкілля у спільній діяльності школярів.

Сьогодні в Україні відбувається відродження проектної технології. Заняття в проектній формі вже не відкидають систематичне засвоєння знань, бо ця діяльність включається у зміст проекту.

Основна цінність проектної технології навчання полягає в тому, що вона орієнтує учнів на створення певного матеріального або інтелектуального продукту, а не на просте вивчення певної теми. На шляху до мети школярі мають актуалізувати або здобути нові необхідні знання, радитись з учителем і між собою, виконувати індивідуально чи в групах пізнавальну, дослідницьку, конструкторську та іншу роботу.


Виховний проект "Наші випускники - вчителі"

Школа - це країна дитинства. Є категорія людей, які ніколи цю країну не залишають, вона є їхнім життям. Ці люди – вчителі. Серед випускників нашої школи є такі, які країни дитинства не покидали і проходять її коридорами кожного дня. Напевне вчорашнім випускникам було недостатньо 10-11 шкільних років, тому вони вирішили присвятити школі все своє життя.

У школі відбулася зустріч на яку були запрошені вчителі – випускники нашої школи. Ми можемо гордитися тим, що у нашій школі працює 10 колишніх її учнів. І цей показник – найвищий у місті.

Серед питань, які учні задали вчителям були такі:

- Чи відразу ви зрозуміли, що професія "вчитель" – ваше покликання?

- Що ви вважаєте найголовнішим у своїй професії?

- Яких учнів пам’ятаєте більше: хороших і слухняних чи бешкетників – ледарів?

- Кажуть, що щаслива людина часто усміхається. Як часто ви дозволяєте собі усміхатися на уроках?

- Які ваші шляхи у пошуках ключів до дитячих душ?

- Чому ви обрали професію вчителя?

- Як ви вважаєте, вчитель – чоловіча професія?

- Чи важко було вам повертатися і рідну школу в ролі вчителя?

Дослідження, які провели наші учні підсумовані у презентаціях:

А чи впізнали ви?..

Петрук Надія, випускниця школи 1972 року, нині знаний і шанований вчитель української мови та літератури Джаджа Надія Трохимівна.

Красовська Валя, випускниця 8-го класу 1968 року,яка вступила до педагогічного училища, згодом закінчила педінститут і працює вчителем початкових класів –це Симанович Валентина Володимирівна. На цьому знімку впізнають себе і деякі наші 11-тикласники. Адже це їх перша вчителька.

Рудик Таня, закінчила школу у 1978 році, і згодом повернулася у неї як Уласович Тетяна Володимирівна, вчитель початкових класів.

Софронюк Ігор, випускник 1982 року. Зверніть увагу, він завжди любив жіноче товариство, тож Ігор Олександрович комфортно себе почуває серед жінок школи як вчитель історії, захисту Вітчизни та образотворчого мистецтва і сьогодні.

Калюга Лариса – випускниця школи 1985 року, зараз – Грицюк Лариса Улянівна, заступник директора з виховної роботи, вчитель світової літератури.

Левун Наталія – випускниця 1986 року – Седлерук Наталія Миколаївна, вчитель початкових класів, яка працює у школі поряд зі своїм чоловіком, так що слова "школа як рідна домівка" - це про неї.

Радько Оксана – випускниця 1996 року, Харитонюк Оксана Вікторівна – вчитель української мови та літератури.

Романчук Наталія – випускниця 1991 року – Третяк Наталія Володимирівна, теж учитель рідної мови та літератури.

Галінська Катя, випускниця 1986 року своє захоплення музикою перетворила у професію – тож нині Тарасюк Катерина Віталіївна – вчитель музики у рідній школі.

Наймолодший з колективу випускник – Стрижачук Богдан Володимирович, вчитель фізичної культури.

Крім того, у школі працює випускниця 1996 року Кондратюк Наталія – Савчук Наталія Леонідівна, вчитель польської мови ЗОШ № 4 та № 2.

Крім того троє вчителів – випускників школи перебувають на заслуженому відпочинку – Ненько Олексій Петрович, Сямук Тетяна Павлівна та Новосад Христина Йосипівна.

Випускники школи працюють вчителями в інших навчальних закладах міста:

- випускниця 1985 року – Іщук Людмила, починала свою вчительську працю у рідній школі, а нині Рарата Людмила Павлівна заступник директора Нововолинської ЗОШ №3.

Хомик Алла, відмінниця навчання, активістка. На фото – вона під час відкриття музею бойової слави у школі. Нині Горбач Алла Євгеніївна – заслужений вчитель України, вчитель географії колегіуму, її вихованці – призери всесвітньої олімпіади з географії.

Наші побажання вчителям:

Хай ніколи не згасає у вашому серці та душі палкий вогонь творчого натхнення, любові до своєї справи, до дітей. нехай щоденно вас окрилює людське шанування і щира вдячність учнів, нехай примножаться ваші успіхи та удачі!

/Files/images/Рисунок5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 926

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 17 Січня 2020

Цей сайт безкоштовний!