Книги - кораблі думки, які мандрують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоційнний вантаж від поколіня до покоління. (Ф. Бекон)

Завітайте до нашої бібліотеки!

Ми працюємо:

кожного дня з 8.00 до 17.00

обід з 13.30 до 14.30

вихідні дні: субота і неділя


Інформація про бібліотеку

/Files/images/literacy-2.jpg Бібліотечний фонд підручників - 12299

Кількість художньої літератури - 10854

Кількість методичної літератури - 565

Кількість відвідувачів-читачів - 380

Каталоги та картотеки:

 • алфавітний каталог
 • краєзнавча картотека
 • картотека Історії України
 • картотека лауреатів літературних премій
 • тематична картотека сценаріїв "Шкільні свята"

Школа починається з бібліотеки...

Шкільна бібліотека... Саме в ній дитина вперше знайомиться зі самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений вчитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів. Не проходять повз шкільну бібліотеку батьки, які вибирають для себе художню літературу, книги про виховання дітей у сім'ї./Files/images/домик.JPG

Скільки читачів, стільки й відповідей повинна дати шкільна бібліотекар, нікого не обділити увагою найпрекраснішого дива світу - книги.

Історія бібліотеки Нововолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 бере початок з 1953 року. За час свого існування три рази змінювала свою адресу разом зі школою, але завжди носила назву "Кабінет № 1".

На сьогоднішній день бібліотека школи розташована на першому поверсі, в окремій ізольованій кімнаті площею 43 м кв. Найголовніша цінність і найдорожчий скарб її - це книги в кількості 23849 примірників

Загляньте на перерві чи після уроків до бібліотеки: тут завжди є читачі.

Бібліотека має навчально-тематичний план для учнів 1-11 класів, який допомагає проводити заняття для виховання культури читання в учнях. Ним передбачено поступове набуття й поглиблення учнями знань про книгу та бібліотеку.

На початку навчального року складаються уроки бібліотечно-бібліографічних уроків. Учителі-предметники, класні керівники вносять теми занять до своїх планів роботи. Для проведення бібліотечних уроків використовуються уроки позакласного читання та години класних керівників.


/Files/images/книга.jpg Події нашої бібліотеки


Здоровий спосіб життя - хворобам нема вороття

Цікаво пройшов круглий стіл "Здоровий спосіб життя - хворобам нема вороття", який провела бібліотекар Гуга Г.В. та класний керівник 9 класу Харитонюк О.В.

Багато інформації учні почерпнули від учителя хімії Неминущої С.В., яка розповідала про види наркотичних речовин та їх дію на людину, наводила приклади із життя учнів ліцею-інтернату, в якому працювала раніше. А найголовніше, що вона акцентувала увагу школярів саме на здоров'ї як одній із найголовніших цінностей у житті людини.

/Files/images/bbl/IMG_7800 (640x480).jpg/Files/images/bbl/IMG_7784 (640x480).jpg

Так як представник із міської лікарні не змогла прийти на захід, то Світлана Володимирівна була ще й у ролі медика та біолога. На захід запросили настоятеля церкви Кирила та Мефодія отця Олександра, який продовжив розповідь про здоров'я, спираючись на закони християнської моралі.

Презентувались художні твори на тему здоров'я, а також науково-популярна література. Учні із цікавістю дивилися документальний фільм про вплив алкоголю на внутрішні органи людини.

/Files/images/bbl/IMG_7776 (640x480).jpg/Files/images/bbl/IMG_7771 (640x480).jpg

По завершенні круглого столу учні взяли для читання художні твори: В. Лиса "Століття Якова", С. Талан "Коли ти поруч".


Фоторепортажі зустрічей у бібліотеці та бібліотечних уроків (дивимось фото)


Місячник шкільних бібліотек

"Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

Подія 1

2 жовтня у шкільній бібліотеці розпочався місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя".

Для учнів 7-11 класів оформлені тематичні полиці: "Україні - здорову молодь", "Правове інформування учнів", "Не зламай свою долю", "Наркоманія - дорога в безодню". Експонувалась навчально-пізнавальна та довідкова література.

Подія 2

До традиційних наочних форм популяризації видань відносяться також і тематичні папки. Так учням 9-11 класів підібрано і доповнено тематичну папку "Охорона здоров'я. Боротьба з курінням, алкоголем, наркоманією, СНІДом". Підбиралися книги, папка доповнювалась новими вирізками з газет та журналів, буклетами, плакатами. Ці видання допоможуть сташокласникам набути різнобічних знань, систематизувати їх та оцінити, збагатити свій життєвий досвід.

Подія 3

18 жовтня 2017 року відбулася презентація книжкової виставки "Абетка здоров'я" для учнів 3-4х класів.

Розділи виставки:

 • Будь здоровим!
 • Здоров'я запорука - чисті руки!
 • Режим дня школяра.
 • Азбуку міста завчи до ладу, щоб не потрапити раптом в біду.
 • Будьте з вогнем обережні, вивчіть правила протипожежні.

Читачі молодших класів з інтересом розглядали художні книги, плакати, буклети, якраві ілюстрації, читали вірші, слухали українські народні прислів'я та приказки, відгадували загадки про людину та її здоров'я.

Активними були учні:

 • 3-А клас: Гімель Софія, Мавдрик Катерина, Манойло Анастасія.
 • 3-Б клас: Пух Марина, Логвинюк Вікторія, Омельчук Ангеліна.
 • 4-А клас: Довгун Дарина, Бойко Альберт, Шавкун Анна, Мавдрик Андрій.
 • 4-Б клас: Величко Максим, Тарасенко Микола, Чеславський Стефан, Сивило Максим.

/Files/images/bbl/IMG_1456 (1024x683).jpg/Files/images/bbl/IMG_1462 (1024x683).jpg

/Files/images/bbl/IMG_1470 (1024x683).jpg/Files/images/bbl/IMG_1497 (1024x683).jpg

Такі заходи спонукають читачів до активного читання та відвідування бібліотеки, викликають інтерес до науково-пізнавальної літератури.

Дивитись більше фото ...

Подія 4

Продовженням місячника шкільних бібліотек була Година інформації "Здоров'я - вічна мрія людства" для учнів 9 класу.

1 листопада читачі дискутували на теми:

 • здорова людина - здорове суспільство;
 • бережи одяг - доки новий, а здоров'я - доки молодий;
 • раціональне харчування;
 • вороги юності та краси;
 • азбука краси та бадьорості;
 • як вода джерельна будьте ви здорові;
 • веселий сміх - здоров'я.

Цей захід не залишив байдужими старшокласників. Вони самі розповідали про корисну і не корисну їжу, ділилися своїм денним раціоном харчування.

Момент розповіді про зірок спорту, параолімпійців, які виборюють медалі, попри своє здоров'я дуже зворушив учнів, особливо хлопців класу. Багато хто з присутніх віддає перевагу спорту і вважає, що спорт - це здоров'я.

Презентувалась література художня, науково-пізнавальна, довідкова, буклети, тематична папка з книгами, вирізками з газет та журналів, навчальними посібниками на теми здоров'я.

/Files/images/bbl/IMG_1630 (1024x683).jpg/Files/images/bbl/IMG_1627 (1024x683).jpg

/Files/images/bbl/IMG_1624 (1024x683).jpg/Files/images/bbl/IMG_1625 (1024x683).jpg


Львівський форум

Ось і закінчився Міжнародний 24-й "Форум видавців у Львові".

Від самого початку був місцем, де творилося щось нове: книги і видавці, тексти і автори. З нашої школи представниками були: вчитель української мови та літератури Матейчук С.Г., я - бібліотекар школи.

Цьогоріч це свято проходило з 14 по 17 вересня у львівському Палаці Мистецтв. Маштаби та зміст цього заходу вражають, як і кількість людей, які відвідують його. Це те місце, де можна вдихнути запах нових палітурок, побачити й полистати безліч книг на будь-який смак, зустріти багатьох письменників, поетів.

Першими, кого побачили на форумі, були представники видавництв "Генеза" та "Освіта". Приємно було з ними поспілкуватися і сфотографуватись, подякувати за нову навчальну літературу для школярів.

Від побаченого зробили висновок: все-таки наша нація є читаючою.

Додому привезли хороші й теплі спогади, нові книги, масу задоволень.

Кiлькiсть переглядiв: 230

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 16 Лютого 2018

Цей сайт безкоштовний!